Zimní stadion rozšiřuje sportovní areál v Kuřimi

Za bruslením už nemusejí lidé z Kuřimi a okolí dojíždět jinam. Ve městě se totiž v listopadu 2019 otevřel nový zimní stadion, který se začal stavět v loňském roce. Provoz bude celoroční.

Zimní stadion má jednu ledovou plochu, zázemí šaten a servisních služeb a tribunu pro 350 diváků. Je určený zejména pro krasobruslení a rekreační hokej. Rozšiřuje nabídku sportovního areálu, který v severní části města koncentruje vyhledávaná sportoviště jako je sportovní hala, městský stadion s fotbalovými hřišti, nafukovací halou a atletickým oválem, aquapark s wellness službami, posilovnou a několika fitness sály, venkovní koupaliště a plážové kurty.

Otevřeno budeme mít celoročně. Vždy o víkendech zájemcům nabídneme možnost bruslení pro veřejnost, v začátcích budeme jeho časy střídat, abychom zjistili, co lidem nejvíce vyhovuje,“ uvedl ředitel stadionu Marek Dvořák, na kterého se mohou obracet zájemci o ledvou plochu.

"Investorem je soukromá společnost. Město Kuřim ve spolupráci s investory ve sportovním areálu, společností Zimní stadion Kuřim a Sport Hotel Kuřim, realizuje podle společné plánovací smlouvy dobudování parkovišť, retence dešťových vod, nové sítě a příjezdové komunikace," vysvětluje místostarosta Petr Ondrášek pověřený řízením této investiční akce za město Kuřim.

Srdcem zimního stadionu je technologie mrazení, chlazení a vytápění, která zajiští celoroční provoz zimního stadionu. Využívá moderní systém nepřímého chlazení na vychlazování ledové plochy s využitím sněžné jámy. Pracuje plně automaticky.