Wellness využilo nucenou odstávku k opravám

Odstávku bazénového provozu na Wellness Kuřim na několik týdnů přinesly krizová opatření z důvodu prevence proti koronavirové nákaze. Neplánované přerušení provozu ale městská roganizace využila, ačkoli původně měla naplánovanou odstávku na později. Možnost pustit se do údržby dříve ale byla realizovatelná, a tak brzy bude možnost vrátit provoz do běžného stavu.

Nucené odstávky kuřimský aquapark využívá k čištění, údržbě a opravám. Vypuštěné jsou momentálně vířivka, rekreační a školní bazén. Podlahu se snaží pracovníci zbavit vodního kamene, na některých místech byla podlaha nově vyspádována a vyspraveny spáry. Za několik desítek tisíc proběhl i nanotechnologický nástřik, který zajistí větší hygienu provozu a také lepší protiskluzné vlastnosti.

Finančně náročnější byla oprava plynové kogenerační jednotky. Cílem generální opravy této jednotky je obnovení plného výkonu. Jednotka Cento T150 se nachází v bazénovém provozu Wellness Kuřim a přispívá ke zlepšení ekonomiky provozu. Roční úspora provozu kogenerační jednotky je více než půl miliónu korun.

Kogenerační jednotka byla dodána už v samotné stavbě v roce 2010 a je doporučeno provést po 8 letech provozu tuto opravu. Protože o jednotku bylo v předchozích letech dobře postaráno, mohla být oprava odložena o dva roky. Každoročně probíhá servis, který obsahuje zejména roční výměny olejů.

Problémem byla v poslední době rostoucí spotřeba plynu. Navíc v motoru docházelo k únikům oleje a bylo třeba vyměnit těsnění, výměníky, klikovou hřídel a další. Oprava v době současné dlouhé odstávky bazénového provozu z důvodu epidemiologických opatření proběhne během dvou týdnů.

Petr Ondrášek