Vyhlášení Sportovce města Kuřimi v nouzovém stavu

Město Kuřim zrušilo galavečer vyhlášení ankety "Sportovec města Kuřimi", který se měl konat v pátek 27. března 2020 od 18 hodin ve velkém sále Společenského a kulturního centra v Kuřimi, z důvodu krizových epidemiologických opatření v době nouzového stavu.

Všechny příznivce sportu letos mělo čekat nové prostředí kulturního domu, kam pořadatelé zvali k účasti při vyhlašování této tradiční ankety. Ta se koná od roku 2006. Za dosažené výsledky v předcházejícím roce 2019 jsou oceněni nejlepší sportovci, sportovní týmy, trenéři a osobnosti Kuřimi.

14 zastoupených sportů mezi oceněnými

Sportovní veřejnost zaslala více než čtyřicet návrhů, které dokladovaly, že rok 2019 byl pro kuřimský sport co do počtu získaných vavřínů opět úrodný. Místo mezi oceněnými letos po zásluze najde 20 sportovců jednotlivců, 3 sportovní kolektivy a 1 čestné uznání. Můžeme prozradit, že mezi vyhlášenými je letos zastoupeno celkem 14 sportů - sportovní střelba, šachy, házená, fotbal, atletika, plavání, krasobruslení, volejbal, jachting, karate, free diving, judo, turistika a motocyklový sport.

Vyhlášení po mnoha letech mělo změnit působiště. Zatímco v předchozích pěti letech proběhl slavnostní večer v klubu Kotelna, nově mělo být dějištěm galavečera prostor velkého sálu opraveného kulturního domu, kam se po delší odmlce tato událost měla vrátit. Nouzový stav ale konání akce neumožnuje, proto Město Kuřim muselo plánovaný večer zrušit.  

Přehled ocenění:

  • Sportovec města Kuřimi - za individuální sportovní úspěch a reprezentaci města
  • Sportovec města Kuřimi – dorostenci, dorostenky, junioři a juniorky
  • Sportovní talent města Kuřimi – mládež do 15 let
  • Sportovní tým města Kuřimi - za sportovní výsledky kolektivu a reprezentaci města
  • Nejlepší trenér města Kuřimi - za velmi dobré výsledky při vedení sportovních oddílů, zejména dětí a mládeže
  • Čestné uznání za podporu a rozvoj sportu - za dlouhodobý přínos pro sportovní dění
  • Mimořádné ocenění - význačný sportovní úspěch kuřimského občana
  • Fair play cena - férové počínání sportovců

-pond-