Stavíme venkovní posilovny. Nově cvičte na Jungmannce

Slunce konečně láká ke sportu i venku, a tak mladé či starší potěší, že nové street workoutové hřiště je v provozu u základní školy Jungmannova. Venkovní posilovna je všem zarputilým "bouchačům" i kolemjdoucím k dispozici.

Účelem vybudování workoutového hřiště bylo posílení těchto prvků veřejně přístupného sportování. Jedná se o drobnou investici. Ze šesti oslovených dodavatelů byla vybrána nabídka zařízení ve výši 241 tisíc korun s DPH.

Workoutové zařízení bylo před několika měsíci situováno na stadionu za hospodou, ale pouze dočasně a nebylo ani zprovozněno s ohledem na nedodržení dohodnutého zadání. Navíc bylo umístěno nešťastně s ohledem na nové plány na výstavbu nové atletické dráhy a sektorů pro technické disciplíny.

Proto bylo ještě před jeho převzetím a zprovozněním rozhodnuto o jeho přesunu na místo, kde už se skupinky cvičenců na workout scházely v minulosti a také bylo požadováno ze strany samotného vedení Základní školy Jungmannova. Sloužit tak bude dopoledne žákům a odpoledne veřejnosti.

K čemu jsou venkovní posilovny, tzv. workouty? Na čerstvém vzduchu rozvíjíte fyzickou zdatnost a cvičíte s vlastní váhou těla. To je jedna z přirozených cest, jak pracovat na správném držení či zpevnění těla. Obsahuje hrazdy v různých výškách k posilování či protažení. Pro jejich oblibu je ale zásadní to, že cvičíte pod širým nebem. Svobodně. A to jde. Nedá se na něm dělat snad jediná věc - a to je nudit se.

Petr Ondrášek