Rosteme na nastoupené cestě

Děkujeme vám za velmi silnou podporu a za vaše hlasy pro sdružení KUŘIMÁCI v komunálních volbách. Proti minulým volbám jsme zaznamenali lepší výsledek, když jsme vyrostli z 16 % na 18 % hlasů. Velmi si tohoto úspěchu vážíme, ale nadále budeme nohama na zemi.

D'Hondtova metoda, která se používá pro přepočet hlasů na zastupitelské mandáty, disproporčně nahrává jasnému vítězi voleb, a tak všem ostatním letos významně ukrojila. Pro nás je spíše důležité, že KUŘIMÁCI – Sdružení pro Kuřim jsme si udrželi pozici druhého nejsilnějšího uskupení. Dvojka jako římská číslice „II“ se zobrazuje dvěma čarami a tato metafora představuje pro nás symbol cesty, kterou jsme nastoupili. Je závazkem z cesty nesestoupit a dokončit věci, které jsme rozběhli.

Do voleb jsme přitom rozhodně nevstupovali jako favorité. Z pozice jediného nezávislého sdružení bez celostátní politické značky a také bez podpory politické strany nebo politického hnutí jsme vše vsadili na jediné dvě věci – na propracovaný program, který bude mít smysl, a na prostou důvěru, že naše práce na radnici vámi nebude přehlédnuta. Poděkování za spolupráci na vedení města patří našemu místostarostovi Davidu Holmanovi, ačkoli se rozhodl již nekandidovat. Získat po čtyřech letech ještě silnější podporu je proto pro nás skvělým výsledkem.

Vážím si ale všech Kuřimáků, kteří do komunálních voleb kandidovali. Vždyť co je na tom lákavého starat se o veřejné věci na malém městě? Občas mi připadá, že musíte být něco jako animovaní mimoni. Že musíte v sobě najít aspoň takové nadšení pro město, jaký zápal představují ty žluté postavičky mimoňů, aby to dávalo smysl.

Na závěr chci upřímně pogratulovat vítězné Kuřimské občanské lize. Věřím, že Kuřim bude mít v následujících letech stabilní radnici. My jsme připraveni nezklamat naše voliče a chceme být jasně čitelnými a férovými partnery těm, kdo budou mít zájem o spolupráci na dobrém hospodaření, otevřené komunikaci a dalším rozvoji našeho města přirozeným tempem. A v tomto směru jsme optimisté. 

Petr Ondrášek