Pokračujeme s opravami kulturního domu na Podlesí

Stará budova kulturního domu na kuřimském Podlesí je adresátem postupných oprav. Kulturáček na Podlesí během července a srpna roku 2019 občerstvily základní opravy sálu. Zvažována je přístavba nářaďovny za budovou, pokud se na její podobě dohodnou uživatelé.

Byla odstraněna stará omítka, staré dveře a zejména byly odstraněny prkna staré podlahy, která se již na několika místech propadala. V sále přibyly nové vnitřní omítky, výmalba, nové dveře a hlavně byla potřeba nová podlaha. Od září tak znovu může propuknout smršť společenských akcí, florbalu, stolního tenisu, pilates nebo zumby.

Problémem, se kterým se sále setkáváme, je absence skladovacího prostoru. Rozšíření prostoru může obstarat přístavba nářaďovny, kam by uživatelé přenášeli nábytek nebo sportovní vybavení. Za tím účelem byly vybudovány nové dveře. Prostor není potřeba velký. Měl by odpovídat potřebám úložných prostor pro uskladnění vybavení různých kroužků nebo nábytku sálu, mezi které patří zejména stoly, židle a stoly na stolní tenis. 

Jakou formou by skladovací prostor měl být realizován? Pokud by mělo proběhnout formou přístavby ke stávající budově, tak je třeba zpracování projektu včetně stavebního povolení. Jednodušší formou je zpevnění povrchu a závoz zateplené garáže s omítkou o rozměru 6 x 4 metrů osazené na železobetonové desce vzadu za budovou. Je uvažováno s vydlážděním přístupové cesty od zadních vchodových dveří ke skladovému prostoru.

Petr Ondrášek