První komunitní zahrada v Kuřimi se otevírá na Dílech

Jak pěstovat zeleninu a zároveň sousedské vztahy? Přece v komunitní zahradě. Město Kuřim v loňském roce uhrazením druhé splátky nabylo do majetku nový pozemek v lokalitě Díly za Svatým Jánem, v ulici Rozdělovací, kde vznikne na podzim první komunitní zahrada v našem městě.

Co je komunitní zahrada? Místo, kde budete mít možnost pěstovat lokální potraviny, sousedské vztahy a přenést uzavřený cyklus jídla do praxe. Vyroste díky spolupráci našeho města a společensky prospěšného podniku Kokoza, rozkvétat pak bude díky vám, kteří se projektu budete chtít osobně účastnit.

A tak pokud máte rádi zelená a jedlá města a hledáte kde pěstovat a kompostovat, pojďte se zapojit s námi. A jestli se k nám chcete přidat, budeme rádi, když vyplníte online dotazník, který najdete na adrese https://bit.ly/KZKurim 

Každá komunitní zahrada je jiná. Jaká? Přesně taková, jakou si ji vytvoří komunitní zahradníci. Chcete pěstovat na 1 metru čtverečním nebo větším záhonu? Chcete na zahradu chodit s dětmi? Chcete pěstovat zeleninu, ovoce nebo květiny? Budeme rádi, když do dotazníku nasdílíte právě tu vaši představu.

Tato komunitní zahrada je první, startovací projekt, ale nemělo by zůstat u jediného místa. Využijte dotazník také k tomu, abyste nám napsali, kde byste jinde navrhovali vybudovat další komunitní zahradu. Komunitní zahrada na ulici Rozdělovací bude zřejmě primárně sloužit lidem, kteří jsou v bytovkách z přilehlých ulic Hojerova a Metelkova, ale členem se může stát každý, kdo má trvalý pobyt v našem městě. O přesném termínu prvního setkání a samotném otevření komunitní zahrady také rozhodnete vy. Plánujeme ho kolem poloviny září.

Petr Ondrášek