Město Kuřim bude vést staronová koalice

Po říjnových komunálních volbách je na úterý 6. listopadu svoláno ustavující zastupitelstvo města. Ve vedení města by měla pokračovat stávající trojkoalice Kuřimské občanské ligy, Kuřimáci.cz – Sdružení pro Kuřim a hnutí ANO. Dnes zástupci všech tří stran stvrdili koaliční smlouvy svými podpisy.

(Tisková zpráva vydaná za sdružení Kuřimská občanská liga, Kuřimáci.cz - Sdružení pro Kuřim a ANO 2011)

5. 11. 2018 - Podle volebních výsledků v Kuřimi posílila důvěra voličů vůči těmto uskupením, které se dosud společně podílely na vedení radnice největšího města okresu Brno - venkov. Vítězná Kuřimská občanská liga s podporou STAN získala 43 % hlasů (27 498), přičemž výrazně posílila, když před 4 lety měla jako tehdejší vítěz voleb 28 %. Druhé místo úspěšně obhájili Kuřimáci.cz – Sdružení pro Kuřim. Proti minulým volbám zaznamenali také lepší výsledek, když vyrostli z 16 % na 18 % hlasů (11 416). Hnutí ANO obsadilo 4. místo, když mírně posílilo ze 7 % na zisk 7,5 % hlasů (4 803).

Starostou města bude Drago Sukalovský

Koalice se dohodla, že do čela radnice podpoří stávajícího starostu Mgr. Ing. Draga Sukalovského (STAN, 56 let), který je v čele města osm let. Drago Sukalovský bude nadále odpovídat za vedení resortů dopravy, obnovu uličního prostoru a komunikací, kulturu, sociální oblast a s tím souvisejících investic. 

Změnou bude obsazení postů místostarostů. Uvolněným místostarostou a statutárním zástupcem by měl být Ing. Petr Ondrášek (Kuřimáci.cz, bez stranické příslušnosti, 44 let) s odpovědností za oblast transparentnosti, životního prostředí, sportu, školství a s tím spojených investic.

Neuvolněným místostarostou by se měl stát Ing. Jan Vlček MSc. (ANO, 31 let). Jeho resortem budou finance města, energetika, vodovody, kanalizace a s tím související investice. Oba kandidáti na místostarosty navazují na práci ve vedení města, neboť dosud působili jako radní.

Zastupitelstvo města Kuřimi má 17 členů, koalice tak bude mít možnost využít většinu 13 zastupitelských mandátů (KOL 9, Kuřimáci.cz 3 a ANO 1). V pětičlenné radě zasednou ještě další dva zástupci vítězné Kuřimské občanské ligy, exstarosta Mgr. Ladislav Ambrož (STAN, 69 let) a Ing. Milan Vlk (bez stranické příslušnosti, 66 let).

Koaliční partneři formulovali společné programové priority pro volební období 2018 – 2022. Tyto priority jsou nedílnou součástí koaliční smlouvy a jsou základem pro programové prohlášení rady. Mezi programovými prioritami je zejména pokračovat v rozšiřování kapacit základních škol nebo rekonstruovat průtah městem na ulicích Legionářské a Blanenské. Koalice dále připravuje rekonstrukci náměstí Osvobození a nové investice v sociálních službách, dále podporu opatření na zlepšení dopravy a životního prostředí.

 

Kuřimská občanská liga je sdružení nezávislých kandidátů, která se podílí na politickém dění v Kuřimi 24 let. Kandidaturu KOL podpořilo hnutí Starostové a nezávislí >>> www.kol.cz

Kuřimáci.cz – Sdružení pro Kuřim je sdružení nezávislých kandidátů, které kandidovalo dle zákona na základě sběru podpisů a petice občanů. Ve vedení obce působí od roku 2014  >>> www.kurimaci.cz

ANO 2011 je politické hnutí, které bylo založeno v roce 2011. Ve městě Kuřimi rovněž působí ve vedení města od roku 2014  >>> www.kurim.anobudelip.cz