Jaké jsou plány na stavbu Sport Hotelu v Kuřimi?

Od března do května 2020 probíhají práce na stavbě parkovacích míst mezi areálem aquaparku Wellness Kuřim a kuřimskou sportovní halou. Mnozí se ptají, kdy naváže stavba hotelu.

V následujících měsících se předpokládá podle uzavřené plánovací smlouvy města s dalšími investory v areálu, že bude vytyčeno v prostoru valu mezi stadionem a areálem Wellness Kuřim staveniště pro zahájení výstavby hotelového zařízení ze strany investora Sport Hotel Kuřim.

Hotel by měl být součástí rozsáhlého sportovního areálu, který už dnes láká pozornost sportovců z široka daleka. Má mít kapacitu pětašedesát pokojů na úrovni čtyř hvězdiček. Projektováno je také kongresové centrum a bowlingové dráhy.

Kvalitní ubytovací služby v této části Kuřimi chybí a je po nich trvale poptávka. Umístění a prodej pozemků schválilo zastupitelstvo města Kuřimi v roce 2016 a tehdy investor plánoval otevření v roce 2019. Plány dosud naplněny nebyly, ale projekt z dílny knesl kynčl architekti je již připravený pro stavební povolení.

Představitel investora, kuřimský občan Marian Michlíček, na základě vývoje ekonomiky zvažuje přehodnotit časové plány realizace hotelu, původně plánovanou do letošního roku. Je to zřejmě pochopitelné. Ceny stavebních prací jsou momentálně velkým otazníkem pro všechny, stejně jako dopady koronavizových opatření na ekonomiku. A tak na finální tvář této části sportovního areálu, kterým se již dnes mohou občané Kuřimi hrdě pyšnit před návštěvami do města, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Petr Ondrášek