Handec Fest se odehrál poprvé mezi halami

Jaký byl HANDEC FEST 2020? Jedním slovem vydařený. Restriktivní opatření děsily v létě 2020 každého kulturního pořadatele a také sportovní klub v případě pořádání kuřimského Handec Festu nebyl vyjímkou, když čelil hrozbě velké díry do klubové kasy. Lidé nakonec přišli. Velké letní festivaly poslal koronavirus do věčných lovišť, a tak se nakonec ukázalo, že se lidé rádi vracejí právě na menší akce.

Díky patří všem za krásnou atmosféru letošního ročníku – všem rockově dobře naladěným návštěvníkům a skvělým kapelám za energická vystoupení. Podle reakcí se letošní ročník revivalovou linkou trefil lidem do noty. Největší úspěch sklidily notoricky známé hity legend v podání U2 Stay Tribute Revival nebo Green Day Revival, optimistickou energií si získal publikum také skvělí Maniac.

Návštěvnost byla na dnešní dobu vysoká, ale naštěstí ne příliš. Za sobotní odpoledne a večer dorazilo přibližně osm set lidí, přesně 791. Rozdáno bylo pořadateli přesně 519 černých pásek dospělým a 272 červených pásek návštěvníkům do 18 let.

Novinkou akce bylo umístění mezi halami ve sportovním areálu, které umožnilo lépe rozmístit množství lidí do velkého prostoru. Návštěvnost se rozložila do velkých ploch u sportovní haly a zimního stadionu, takže kdo by měl obavy z davu, vždy našel dostatek volného prostoru kolem sebe.

Výhodou bylo, že na dvou pódiích jsme mohli plynule střídat kapely bez dlouhých prodlev na výměnu nástrojů a nazvučení. Díky tomu byl zkrácen program hudební produkce a do půlnoci byl klid, kdy vyprovodil všechny rockery cestou domů milostivý déšť.

Pozitivní ohlasy v neposlední řadě měli pořadatelé na zálohované vratné kelímky a úklid prostranství byl díky této novince mnohem rychlejší, než tomu bylo v předchozích letech. Více na webu HANDEC FEST.cz 

Petr Ondrášek