Fotbalové hřiště s novou rozšířenou tribunou

Na stadionu vznikla v dubnu 2020 nová tribuna pro diváky na jižní straně hlavního fotbalového hřiště. Nabídne lepší výhled a dostatečnou kapacitu míst k sezení.

Městský stadion čeká v letošním roce na přidělení dotace MŠMT  a zahájení rekonstrukce zadního hřiště a atletické dráhy, ale v koronavirové výluce provozu proběhly v dubnu práce na vybudování nové tribuny na jižní straně hlavního hřiště. Tribuna má slunce za zády diváků. Na rozdíl od bývalé "utopené" tribuny, kterou je bylo třeba zvednout ocelovou konstrukcí nad terén, je rozložena také po obou stranách na zvýšeném terénu. 

Kapacita 132 míst vychází z dohody s FC Kuřim a měla by vyhovět zájmu diváků o místa na sezení. Jestli se ale podaří přilákat fanoušky a začne na kuřimský fotbal chodit více diváků, kteří budou tribunu pravidelně zaplňovat, tak budeme rádi řešit příjemnou starost, jak počet míst navýšit. Systém totiž za poměrně málo peněz lze dále rozšiřovat instalací dalších modulů tribun. Jako stavebnice. 

Nosnou konstrukcí tvoří stupňovité rámy s ocelovými pororošty jako podlahou. Plastové sedačky jsou hladké a odolné do každého počasí. Na otevření sportovišť pro zápasy tak je areál připraven znovu o něco lépe.

Petr Ondrášek