Češi na Mistrovství Evropy U20 ocenili atmosféru v Kuřimi

Kontinentální volejbalový šampionát mužů U20, který se odehrával na jihu Moravy, se stal v Kuřimi velkou sportovní událostí. Český juniorský národní tým si podporu kuřimských diváků a atmosféru domácího prostředí pochvaloval.

Mohli hrát ve velké brněnské hale ve Vodově ulici, místo toho si ale zvolili menší halu v Kuřimi, která má šestkrát nižší kapacitu. Řeč je o české volejbalové reprezentaci do 20 let a mistrovství Evropy, které se v říjnu 2020 odehrálo na jihu Moravy. Domácí tým se sice neprosadil, ale výběr haly, ve které fanoušci vytvořili krásnou atmosféru, si pochvalovali trenéři i hráči.

„Jsem rád, že kluci zápasy nevypustili a šli do každého míče. Veliký dík patří zdejším fanouškům a já jsem moc rád, že jsme si vybrali Kuřim. Hala byla pokaždé vyprodaná a diváci nám tu vytvořili skvělou atmosféru,“ hodnotil hlavní trenér české juniorské reprezentace Přemysl Obdržálek.

„Šampionát se nám bohužel nepovedl. Každopádně musím říct, že domácí atmosféra byla tady v Kuřimi po celou dobu skvělá, proto bych chtěl moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás sem chodili podporovat,“ doplnil za hráče univerzál Jiří Mikulenka.

"Šampionát byl z organizačního hlediska svými požadavky na stejně vysoké úrovni jako vrcholná mezinárodní sportovní akce, zvláštností byla četná protiepidemická opatření. Akce byla on-line přenášená do celé Evropy, přímé televizní přenosy zajišťovala také Česká televize. Pro personál sportovní haly to byla dobrá prověrka připravenosti na další špičkové sportovní akce a jsem rád, že dobře obstáli," řekl místostarosta Petr Ondrášek.

Organizační tým v čele s prezidentem Českého volejbalového svazu Markem Pakostou připravoval šampionát v Kuřimi od podzimu roku 2019, kdy kuřimská hala dostala s ohledem na své parametry rozhodnutím ČVS přednost před původně zvažovanou sportovní halou v Brně Bohunicích. "Děkujeme za skvělé podmínky a podporu městům Brnu a Kuřim, Jihomoravskému kraji, ale také lidem v Kuřimi. Budeme rádi, pokud v Kuřimi sehrajeme nějaká další reprezentační utkání v budoucnu," hodnotil za organizáční tým Dušan Gerža.

Fanoušci volejbalu si v Kuřimi a v Brně užili krásný a napínavý šampionát. Titul mistrů Evropy ve volejbalu mužů do 20 let vybojovalo nakonec Rusko, které ve finálové bitvě změřilo svoje síly s dosud suverénní Itálií, třetí skončila Belgie.