Roman Doležal

Místopředseda spolku Spokojené Díly, architekt informačních systémů Českých drah, 42 let.

Roman je IT odborník odborník, který navrhuje a spravuje informační systémy velkých firem. Již od svých mladých let pracoval s mládeží a předával své zkušenosti především vedením počítačových kroužků.

Jako Kuřimák se podílí na organizací komunitních akcí, jako jsou cyklozávody, drakiáda, Vánoční zpívaná besídka a další. Má rád svoje město a žije jeho radostmi i starostmi. Se svými sousedy na Dílech nesl trpkou zkušenost důsledků tehdejšího špatně regulovaného územního rozvoje, proto se aktivně zasazuje, aby podobný osud bez infrastruktury služeb a bez odpovídajícího dopravního napojení nečekal budoucí spoluobčany, kteří přijdou do nové rozvojové zóny pro bydlení v Kuřimi.

Názorová blízkost na další rozvoj města, to je hlavní důvod pro kandidaturu s Kuřimáky. Za předchozí volební období ve vedení města má navíc sdružení za sebou spoustu práce, která je ve městě opravdu vidět a na předchozí práci bych rád pomohl navázat. Kuřimáci jsou sdružením poctivých osobností, navíc nezávislých na nějakém stranickém ústředí.“

V jaké spatřuje největší výzvy v Kuřimi? „V praxi se začínají objevovat některé problémy územního plánu. Výzvou tak bude se poprat se stávajícím územním plánem a další rozvoj města uřídit s rozumem v rámci již schválených pravidel. V tomto směru připomenu rozvojovou lokalitu Záhoří, která může působit nejvíce problémů a zhoršit kvalitu života ve městě. Po zkušenostech na Dílech bychom měli být obezřetnější," varuje Roman. 

Ve volném čase se věnuje především rodině a výchově své dcery, sportu, cestování a cestopisným přednáškám. „Mezi mé záliby patří cestování po vlasti, ale procestoval jsem i velkou část Evropy, což mi umožnilo poznat odlišnosti jednotlivých kultur.“  Nabyté poznatky se snaží uplatnit při dalším rozvoji města Kuřimi. A sportovní duch a smysl pro týmovou spolupráci mu rozhodně nechybí.

💬 Ing. Petr Daněček, Ph.D (manažer automatizace IT procesů AT&T Global Network Services) doporučuje:

"S Romanem jsem se spřátelil při úklidové brigádě v Kuřimi a pravidelně se s ním, jako jedním z organizátorů, potkávám na řadě dalších akcí zaměřených na zlepšení života v našem městě. Romanovi nikdy nebylo a není lhostejné dění v jeho okolí. A tak dosud dělal, co se z pozice běžného občana dá, tedy věnoval obrovské množství volného času a energie ve prospěch ostatních. Jeho rozhodnutí přímo se podílet na dalším pozitivním rozvoji města podpořím a Kuřimáci jsou tak pro mě jasná volba." ❤️#prokuřim