Ivo Peřina

Předseda FC Kuřim, člen zastupitelstva města, mistr ve Slévárně Kuřim, 56 let.

Ivoše není potřeba občanům Kuřimi představovat. V dobách největších úspěchů kuřimských fotbalistů byl kapitánem áčka FC Kuřim a je 40 let aktivní člen ve fotbalovém klubu. Dnes je především trenérem mládeže a vedle výchovy dětí se věnuje také práci ve výboru kuřimského fotbalu, jehož je předsedou. 

Je vytrvalý organizátor sportovních akcí. Podílel se na obnově činnosti kuřimské atletiky. Je zakladatelem Kuřimské běžecké ligy a dále se podílí na organizaci dalších sportovních aktivit v Kuřimi.

Zájem o veřejně prospěšné aktivity ho přivedl do zastupitelstva, kde se už od roku 2010 vymezoval proti zbytečnému rozhazování a neopodstatněným investicím. Jako zastupitel je pevným zastáncem zachování veřejné zeleně. Prosadil v zastupitelstvu například změnu územního plánu pro zachování zeleného parku před nádražím. Zasazoval se o různé možnosti podpory města na dopravu důchodců.

Má také významný osobní podíl zlepšení dříve nevyhovujících podmínek v městských bytech. "V sociální oblasti bohužel narážíme na špatnou dostupnost bydlení, což je celorepublikový problém, ale jako město můžeme ještě do budoucna přispět k výstavbě několika malometrážních bytů pro občany v tísni a dočasné nouzi, které nám chybí."

Před 8 lety byl jedním z iniciátorů založení našeho sdružení, které je složené převážně z aktivních spolkařů. Stále aktivně přináší nové podněty pro zlepšení věcí ve města a témata pro program kandidátky KUŘIMÁCI - SDRUŽENÍ PRO KUŘIM.

"Kandiduji proto, aby Kuřim zůstala dobrým místem pro život. Líbí se mi výjimečné propojení města s přírodou. A Kuřimáci jsou pro mne parta lidí, kteří dlouhodobě aktivně ve městě působí a shodujeme se právě na tom, co je pro udržení zdravého města důležité," říká Ivo Peřina.

V čem vidí největší problémy a výzvy v Kuřimi? "Vadí mi plány na výstavbu velkých ploch, další možné ztráty zemědělské plochy a některých klidových částí. Nemůžeme bránit rozvoji, který je v souladu s územním plánem města, ale o to víc jako výzvu vnímám udržení rovnováhy mezi přírodou a plány výstavby ze strany jejich investorů."

 

Proč ve volbách podpořit KUŘIMÁKY - SDRUŽENÍ PRO KUŘIM a Ivoše Peřinu?

💬 Michal Plšek (sekretář FC Kuřim, Sportovec města Kuřimi za rok 2016) doporučuje:

"Fandím KUŘIMÁKŮM - SDRUŽENÍ PRO KUŘIM. S Ivošem se známe již dlouho a vím, že když něco dělá, tak to dělá na 100%. Je na něho spolehnutí." ❤️#prokuřim