Ing. Petr Mikšovič

Výkonný ředitel SOVA NET a SOVA STUDIO, pořadatel festivalu Iberica a dalších kulturních akcí, aktivní člen Ha-Kapela, člen kulturního výboru zastupitelstva, 49 let.

Petr vystudoval VUT obor technická kybernetika a dále fakultu Biomedicínského inženýrství, následně školu internetového podnikání iCollege. Od roku 1998 působí ve vlastních firmách, SOVA SYSTEMS, která je dodavatelem CAD technologií, SOVA STUDIO - školící agentura zaměřená na firemní vzdělávání a SOVA NET - internetová agentura dodávající webová a e-shopová řešení na míru.

Proč kandiduje? "Není mi jedno, jak se bude Kuřim dále rozvíjet a jak se nám tu bude žít. Máme 3 děti a chceme, aby mohly být hrdé, že jsou Kuřimáci," prozrazuje Petr a pokračuje: "Nikdy jsem se politicky neangažoval a KUŘIMÁCI jsou jediné sdružení skutečně nezávislých lidí, kteří každý sám za sebe dělá pro život v Kuřimi obrovský kus práce. Takových lidí si vážím a věřím, že jsme schopni společně dosáhnout našich cílů."

Petr je znám jako pořadatel různých kulturních akcí. Svůj vztah ke kultuře pojal aktivně už od mládí. Od 16 let je aktivním členem hudebních skupin a formací (Slepá kolej, Úplně rovný banán, Padlý Los a Ha-Kapela). Již 20 let aktivně organizuje mezinárodní festival ibero-amerických kultur IBÉRICA.

Se svoji ženou Martinou Himerovou mají společně 3 děti. Od mládí je aktivní sportovec (sportovní gymnastika a házená) a hudebník (bicí, kytara). Zajímá se o kulturní a společenský život a rád organizuje společenské akce a koncerty, má rád dobré jídlo a víno.

Jaké spatřuje největší výzvy? "Za mě je to jednoznačně dopravní situace, další kulturní a společenský život a nové možnosti vzdělávání pro naše děti," říká Petr a vysvětuje: "Ta doprava nás trápí jistě všechny, ale další výzvu vidím v tom, aby si Kuřim vytvářela svoji osobitost, občanskou pospolitost a hlavně hrdost."

Proč ve volbách podpořit KUŘIMÁKY - SDRUŽENÍ PRO KUŘIM a Petra Mikšoviče? 

💬 Mgr. Jan Brdíčko (ředitel Městského kulturního centra Tišnov) doporučuje:

"Petr Mikšovič je energický muž jasných názorů, který neuhýbá překážkám a umí realizovat své nápady. Slovo nuda nikdy nepatřilo do jeho slovníku. Je spolehlivý, pracovitý, kreativní a velice schopný organizátor. Muž a otec jak má být. A navíc skvělý hudebník se smyslem pro humor." 

❤️#prokuřim