Alena Matějíčková

Bývalá ředitelka MŠ Kuřim a místostarostka, důchodkyně, členka zastupitelstva a předsedkyně školské komise rady města, 72 let.

Kuřimáci mají Alenu Matějíčkovou spojenou se svou mateřskou školkou nebo školkou svých dětí. S dětmi jako pedagog pracovala od roku 1969. Vedení mateřských škol v Kuřimi měla na starosti od roku 1976. V pozici ředitelky pracovala celých 26 let až do roku 2002, kdy po volbách přešla rovnou na radnici, kde čtyři roky zastávala funkci místostarostky. Dvanáct let (2002 – 2010 a 2014 - 2018) pak působila v zastupitelstvu nebo jako předsedkyně či místopředsedkyně kontrolního výboru zastupitelstva a ve školské komisi jako předsedkyně (2018 - 2022).

Díky své práci pro město Kuřim může zúročit řadu znalostí nejen v oblasti školství, ale mezi její priority patří také životní prostředí a sociální služby občanům. Těší se, že v uplynulém volebním období jsme prosadili a měli v koalici na starost dvě velké priority z našeho programu, a to je rozšíření kapacit mateřských a základních škol, které se povedlo dotáhnout do úspěšného cíle.

Do zastupitelstva kandiduje proto, že nedá dopustit na osmiletou plodnou a činorodou spolupráci zastupitelů KUŘIMÁCI - SDRUŽENÍ PRO KUŘIM v uplynulých dvou volebních období, která přinesla pro Kuřim mnoho dobrého a spoustu práce. 

Svou velkou životní energii dokáže ve volném čase zúročit v dalším koníčku, kterým je cestování. Sama ale říká, že jejím největším koníčkem je příroda a houbaření. 

Proč ve volbách podpořit KUŘIMÁKY - SDRUŽENÍ PRO KUŘIM a Alenu Matějíčkovou?

💬 Ing. arch. Vladislav Růžička (bývalý starosta města Kuřimi) doporučuje:

"Alena Matějíčková je pro mne vzor člověka, který umí svým pozitivním přístupem k ostatním zaujmout a získat přirozený respekt. To je podle mého názoru základ pro komunikaci a kvalitní týmovou hru v práci pro město.“ ❤️#prokuřim